Jälgi meid:
0
Tsiteeri
    Vahesumma: 0 dollarit
    Orgaaniline ja naturaalne veiniklaasi pakend: ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend
    Kodu » Blogid » Blogid » Allhange juhendid » Orgaaniline ja naturaalne veiniklaasi pakend: ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend
    Kohandatud

    Orgaaniline ja naturaalne veiniklaasi pakend: ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend

    Vaatamised: 41     Autor: HUIHE Toimetuse meeskond Avaldamisaeg: 2026-09-02 Päritolu: HUIHE PACK

    Küsi järele

    whatsapi jagamisnupp
    Facebooki jagamisnupp
    linkedini jagamisnupp
    wechati jagamisnupp
    rea jagamise nupp
    twitteris jagamise nupp
    pinteresti jagamisnupp
    jaga seda jagamisnuppu

    Orgaanilised, looduslikud ja biodünaamilised veinid esindavad üht kiiremini kasvavat Euroopa veinituru segmenti ning nende klaaspakendite otsused on kujundatud regulatiivsete kohustuste, kogukonna tavade ja jätkusuutlikkuse väärtuste kombinatsioonina, mis erinevad oluliselt tavapärastest veinipakenditest. Eristused on olulised: maheveini reguleerib ELis spetsiifiline sertifitseerimismäärus koos selgete märgistamisnõuetega; looduslikul veinil puudub ELi õiguslik määratlus, kuid see toimib laialdaselt mõistetavate tööstuskonventsioonide raames; biodünaamiline vein on sertifitseeritud sõltumatute kolmandate isikute poolt oma standarditega. Iga kategooria seab pudeli spetsifikatsioonile ja etiketi kujundusele erinevad nõuded.

    Nende veinikategooriatega tegelevate klaaspudelite ostjate ja pakendamismeeskondade jaoks on praktilised küsimused konkreetsed: mida nõuab ELi mahepõllumajanduslik sertifikaat etiketipaneelilt? Milliseid pudeli kaalu ja sulgemise tavasid ootab looduslik veinikogukond? Milline pudeli spetsifikatsioon on petillandi naturaalseks karboniseerimiseks ohutu? Kuidas mõjutavad EL-i määrusega 2021/2117 alates 2023. aasta detsembrist kehtestatud koostisosade ja toitumisalase teabe nõuded etiketipaneeli mõõtmeid, mis tuleb pudeli kujundusse planeerida?

    See juhend käsitleb neid küsimusi kategooriate kaupa, hõlmates ELi regulatiivseid nõudeid, kehtestatud pakendamise tavasid ja iga veinitüübi praktilist spetsifikatsiooni kontrollnimekirja. See on ainus artikkel selles ELi turusarjas, mis keskendub veiniklaasi pakenditele – kõik eelnevad artiklid hõlmasid kangeid jooke ja jooke. Toiduga kokkupuutuvate materjalide vastavusraamistikku, mis kehtib kõikidele klaaspakendis toodetele, sealhulgas veinile, käsitletakse meie juhendis EL piirituse klaaspakendite vastavus ; see juhend keskendub veinikategooria spetsiifilistele nõuetele, mis on selle lähtetaseme tipus.

    Sisukord

    Kiired vastused

    Mis vahe on orgaanilisel, looduslikul ja biodünaamilisel veinil ELi pakendamiseks?

    Mahevein on seaduslikult määratletud ja sertifitseeritud vastavalt EL määrusele 2018/848. See nõuab sertifitseeritud mahepõllumajanduslikku viinamarjakasvatust ja reguleeritud veinivalmistustavasid; märgistusel peab olema ELi mahelehtede logo koos konkreetse kohustusliku teabega. Naturaalsel veinil puudub ELi ametlik õiguslik määratlus – termin ei ole õiguslikult kaitstud ning puudub EL-i poolt mandeeritud sertifikaat või logo. Biodünaamiline vein on sertifitseeritud kolmandate isikute poolt (Euroopas peamiselt Demeter International ja Biodyvin), millel on oma tootmisstandardid ja sertifitseerimismärgid, mis võivad etiketile ilmuda. Pakendimeeskondade jaoks määrab eristus, millised kohustuslikud märgistuselemendid peavad olema pudeli etiketi paneelil.

    Kas ELi mahesertifikaat seab veinipudelite spetsifikatsioonidele erinõuded?

    Määruse 2018/848 kohane ELi mahepõllumajanduslik sertifikaat reguleerib maheveini tootmist – viinamarju, veinivalmistustavasid ja lubatud lisandeid. See ei nõua konkreetseid pudelite materjale, kujusid ega kaalu. Sertifitseeritud maheveini võib pakendada igasse toiduga kokkupuutuvasse klaaspudelisse. Sertifikaadi mõju pakendile on kaudne: märgistusel peavad olema ELi mahepõllumajanduslik logo, kontrolliasutuse kood ja põllumajandusliku päritolu tähis, mis mõjutab kasutatavat etiketipaneeli pinda. Toiduga kokkupuutumise nõuetele vastavuse nõuded (vastavusdeklaratsioon, mis viitab määrusele 1935/2004) kehtivad klaaspudeli kohta olenemata sellest, kas vein on mahevein – see on kogu veiniklaasi lähteväärtus, mitte mahepõllumajanduslik nõue.

    Milline pudeli kaal on ELi turgudel tüüpiline mahe- ja naturaalveinile?

    Looduslik veinikogukond eelistab oma jätkusuutlikkuse eetose osana tugevalt ja väljakujunenud heledamat klaasi. Kui tavalised esmaklassilised veinipudelid võivad ületada 600–900 g, on looduslikud veinitootjad aktiivselt liikunud alla 450 g 750 ml pudelite poole, kusjuures paljud kasutavad pudeleid vahemikus 350–420 g. Maheveinil ei ole sama mitteametlik kaalumäärus – mahesertifikaat ei ütle midagi pudeli kaalu kohta –, kuid jätkusuutlikkuse väärtusi järgivad tootjad valivad sageli täiendava väitena heledama klaasi. Praktiline mõju on see, et naturaalse veini klientidega töötavad klaasitarnijad peaksid tavapärasel veiniturul juhtima pigem kergete spetsifikatsioonide kui raskemate esmaklassiliste pudelite standardiga.

    Milliseid sulgemistüüpe kasutatakse naturaalse ja maheveini jaoks?

    Naturaalne kork jääb ELi turgudel müüdava mahepõllumajandusliku ja naturaalse veini domineerivaks sulgemiseks, mis on kooskõlas laiema veinituru tavaga. Looduslik veinikogukond kasutab siiski suuremat osa kroonkübaraid kui tavaline vein – eriti väheste sulfitilisanditega või üldse mitte sulfiti sisaldavate veinide puhul, mille puhul on muret tekitav oksüdatsioonirisk korgistamise ajal, ja petillantlike stiilide puhul, kus kroonkork on põhiliselt standard. Vahaga kastetud korke ja DIAM tehnilisi korke kasutavad ka looduslike veinide tootjad, kes soovivad naturaalset korgiesteetikat ilma TCA saastumise riskita. Keeratavad korgid on looduslike veinide kategoorias vähem levinud kui Uue Maailma tavaveinide puhul, kuigi mõned tootjad kasutavad neid. Sulgemisvalik on nii tehniline kui ka kogukonna signaal – loomulikud veiniostjad ja sommeljeed on häälestatud sellele, mida sulgemine tootmisviisi kohta edastab.

    Millised märgistuselemendid peavad olema ELis müüdaval maheveinil ja kuidas need mõjutavad märgistuse kujundust?

    ELis müüdaval maheveinil peab olema: EL-i mahelehe logo (laius vähemalt 9 mm, värvid on määratletud määruses), sertifitseeriva kontrolliasutuse koodnumber ja põllumajandusliku tooraine päritolutähis ('ELi põllumajandus','ELi mittekuuluv põllumajandus' või 'EL/EL-väline põllumajandus'). Lisaks peavad alates 2023. aasta detsembrist määruse 2021/2117 kohaselt kõik ELis müüdavad veinid sisaldama koostisosade loetelu ja toitumisalast teavet – kas otse etiketil või QR-koodi kaudu. Mahepõllumajanduslike veinide etikettide puhul, millel peavad olema mõlemad kohustuslikud elemendid, on etikettide paneeli planeerimine ülioluline: ELi mahepõllumajanduslik logo, kontrolliasutuse kood, päritolutähis ja QR-kood (või täielik toitumistabel) peavad kõik selgelt mahtuma etiketile, ilma loetavust kahjustamata.

    Orgaanilise ja loodusliku veiniklaasi pakend ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend.jpg

    1. ELi veinikategooriad: pakendamise orgaaniline, looduslik ja biodünaamiline tähendus

    Kolmel terminil, mida enim kasutatakse jätkusuutlikkuse ja käsitööveinide valmistamise ristumiskohas asuvate veinide kirjeldamiseks – orgaaniline, looduslik ja biodünaamiline – on ELis põhimõtteliselt erinev õiguslik staatus ning see eristus määrab igaühe suhtes kehtivad pakendinõuete järgimise kohustused.

    Mahevein on ELi õigusega reguleeritud kategooria. EL-i määrus 2018/848 mahepõllumajandusliku tootmise ja märgistamise kohta määratleb, mis on ELis mahevein, kehtestab sertifitseerimisprotsessi ja täpsustab märgistamisnõuded, sealhulgas ELi mahepõllumajanduslike lehtede logo kohustuslik kasutamine. Mahepõllumajandusliku veini sertifikaadi väljastavad vastava EL-i liikmesriigi poolt volitatud akrediteeritud (avalik- või eraõiguslik) kontrolliasutused. Sertifikaat hõlmab nii viinamarjakasvatuse kui ka veinivalmistamise tavasid.

    Looduslik vein ei ole ELi õigusega reguleeritud kategooria. Euroopa Komisjon ei ole seda mõistet defineerinud ega kaitsnud ning naturaalse veini jaoks puudub ELi sertifikaadi logo. Seda terminit kasutatakse laialdaselt turunduse kirjeldusena ja tööstusharu osalejad mõistavad, et see tähendab mahepõllumajanduslikult või biodünaamiliselt kasvatatud viinamarju, minimaalset sekkumist veinivalmistamisel ja vähesel määral või üldse mitte lisatud sulfiteid, kuid need parameetrid on määratletud mitteametlike tööstuskonventsioonide ja vabatahtlike kolmandate osapoolte sertifikaatidega, mitte ELi õigusega. Pakendamise eesmärgil: sõna 'looduslik' võib veini etiketil esineda deskriptorina, kuid sellega ei seostata ELi tasandil kohustuslikke sertifitseerimiselemente.

    Biodünaamiline vein on vahepealsel positsioonil. Biodünaamiline põllumajandus ja veinivalmistamine ei ole ELi õigusega määratletud, kuid biodünaamilist sertifikaati väljastavad tunnustatud kolmandad isikud – peamiselt Demeter International (tegutseb enamikus EL-i liikmesriikides riiklike Demeteri organisatsioonide kaudu) ja Biodyvin (Prantsuse ühendus, mis hõlmab Euroopa biodünaamilisi veinimõisaid). Sertifitseeritud biodünaamiliste veinide etikettidel võib olla Demeter või Biodyvin sertifitseerimismärk. Biodünaamiline sertifikaat nõuab tavaliselt ELi mahepõllumajanduslikku sertifikaati ja biodünaamiliste tavade järgimist – seega kannavad biodünaamilise veini etiketid sageli nii ELi mahelehtede logo kui ka Demeteri või Biodyvini märki.

    2. ELi maheveini sertifikaat: määrus 2018/848 ja selle nõuded

    EL määrus 2018/848, mis asendas varasema määruse 834/2007, on mahepõllumajandusliku tootmise ja märgistamise raammäärus kõikidele mahetoodetele, sealhulgas veinile. Konkreetselt maheveini puhul kehtestab see kahe taseme nõuded: mis peab toimuma viinamarjaistanduses (sertifitseeritud maheviinamarjakasvatus) ja mis on veinitehases lubatud (veinivalmistamise tavad, lubatud lisandid).

    Viinamarjaistanduse nõuded

    Mahepõllumajanduslik viinamarjakasvatus määruse 2018/848 alusel keelab sünteetilised pestitsiidid, herbitsiidid ja väetised. Enne viinamarjaistandusest pärit viinamarjade mahepõllumajanduslikku sertifikaati on vaja üleminekuperioodi (tavaliselt 3 aastat). Sertifitseerimise säilitamiseks viib kontrolliasutus läbi viinamarjaistanduse iga-aastaseid auditeid.

    Veinivalmistamise nõuded

    Kõige olulisem maheveini veinivalmistamise piirang on tavaveiniga võrreldes madalam maksimaalne sulfiti (SO₂) tase:

    • Orgaaniline punane vein: maksimaalselt 100 mg/l kogu SO₂ (vs 150 mg/l tavalise veini puhul)

    • Orgaaniline valge ja roosa vein: maksimaalselt 150 mg/l SO₂ kogusisaldus (vs 200 mg/l tavapärase veini puhul)

    • Magusad maheveinid: kehtivad jääksuhkru taseme konkreetsete piirmääradega alampiirid

    Teatud tavaveinis lubatud veinivalmistamise lisandid ja abiained on maheveinis keelatud või piiratud. Lubatud ja keelatud ainete üksikasjalikud loetelud on sätestatud määruse 2018/848 II lisas ja sellega seotud delegeeritud õigusaktides.

    Pakendi tagajärjed

    Määrus 2018/848 ei täpsusta maheveini pudelite materjale, kaalu ega vorminguid. Pakend peab vastama toiduga kokkupuutumisele (nagu kõikidele veinidele), kuid mahesertifikaat ei too kaasa pudeli spetsifikatsiooni lisanõuet. Määruse esmane pakendimõju on märgistusel, kus peavad olema konkreetsed kohustuslikud elemendid. Toiduga kokkupuutumise vastavuse lähtetase – vastavusdeklaratsioon, mis viitab määrusele (EÜ) 1935/2004, REACH-määruse SVHC deklaratsioon – kehtib orgaanilise veiniklaasi puhul täpselt samamoodi nagu tavapärase veiniklaasi puhul.

    Orgaanilise ja loodusliku veiniklaasi pakend ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend 04.jpg

    3. ELi veini märgistus määruse 2021/2117 alusel: pakendi mõju

    EL-i määrusega 2021/2117 (millega muudetakse ühise turukorralduse veinimäärust) kehtestati ELis müüdava veini jaoks kohustuslikud koostisosade loetelud ja toitumisalased teabed, mida kohaldatakse alates 8. detsembrist 2023. Tegemist on viimase aja kõige olulisema muudatusega veini märgistamise nõuetes ja mõjutab otseselt kõigi EL-i turgudel müüdavate veinipudelite etikettide paneeli planeerimist.

    Mis peab sildil olema

    Alates 2023. aasta detsembrist peavad ELi veini etiketid sisaldama:

    • Koostisosade loend (loetelu viinamarjad ja kõik veinivalmistamise lisandid, sealhulgas sulfitid, peenained jne)

    • Toitumisalane teave, mis hõlmab energiasisaldust, rasvu, küllastunud rasvu, süsivesikuid, suhkruid, valke ja soola

    Tootjad võivad valida, kas lisada füüsilisele etiketile täieliku koostisosade loetelu ja toiteväärtustabeli või lisada füüsilisele etiketile ainult energiasisaldus koos täieliku koostisosa ja toitumisalase teabega, mis on kättesaadav e-märgisega lingitava QR-koodi kaudu. QR-koodi marsruut on laialdaselt kasutusele võetud, kuna see vähendab nõutavat sildiruumi, kuid see kehtestab QR-koodi miinimumsuuruse nõude (umbes 1,5 cm × 1,5 cm), mis tuleb mahutada etiketipaneelile. QR-koodide ja digitaalse märgistamise laiema ELi pakendikonteksti kohta vaadake meie juhendit EU PPWR ja klaaspakend , mis hõlmab ELi pakendiraamistike digitaalse märgistamise nõuete ristumiskohta.

    Orgaanilise veini märgistuse paneeli nõuded

    Mahepõllumajandusliku veini etiketil peavad olema kõik standardsed veini märgistuse elemendid ja mahepõllumajandusliku sertifikaadiga seotud elemendid:

    Sildi element

    Nõue

    Minimaalne suurus/vorming

    ELi mahelehe logo

    Kohustuslik EL-i sertifikaadiga maheveini puhul; peab olema müüginimetusega samal vaateväljal

    Minimaalne laius 9 mm; värvid: valge rohelisel taustal (Pantone 376) või must-valge heledal või tumedal taustal

    Ülevaatuse kehakood

    Kohustuslik; sertifitseerimisasutuse kood (nt 'IT-BIO-006' vorming)

    Peab ilmuma ELi mahepõllumajandusliku logoga samal visuaalsel väljal

    Põllumajanduslik päritolu tähistus

    'ELi põllumajandus',' 'ELi-väline põllumajandus' või 'EL/ELi-väline põllumajandus' olenevalt viinamarjade päritolust

    Sama visuaalne väli ELi mahelogoga; fondi suurus on reguleeritud loetavaks

    Toitumisalane deklaratsioon / QR-kood

    Kohustuslik alates 2023. aasta detsembrist; täielik tabel või energiaväärtus etiketil + QR-kood

    QR-koodi minimaalne suurus on umbes 1,5 cm × 1,5 cm; asetatakse takistusteta skannitavasse kohta

    Koostisosade loetelu

    Kohustuslik alates 2023. aasta detsembrist; sildil või QR-koodi / e-sildi kaudu

    Sildil: loetav kirjasuurus; QR-koodi kaudu: füüsilisel etiketil pole suurusepiirangut

    Väikeste etiketipaneelidega maheveinipudelite puhul (kõrged kitsad pudelid, ulatusliku dekoratiivse kattega pudelid) tuleb enne kunstiteose valmimist ELi mahepõllumajandusliku logo (mille laius on minimaalselt 9 mm ja seda ümbritsevad vaatevälja nõuded) koos QR-koodiga hoolikalt planeerida. See peaks olema osa pudeli spetsifikatsioonist, mitte etikettide kujundaja probleem, mis tuleb lahendada pärast pudeli tööriistade paigaldamist.

    4. Looduslik vein: EL-i õiguslik definitsioon puudub, kuid pakendikonventsioonid on selged

    Loodusliku veini kategooria toimib ilma EL-i poolt manustatud sertifitseerimis- või märgistamisnõueteta. Sellel on – tugevalt – kogum pakendamise kohta kehtivaid ühenduse tavasid, millest tootjad, importijad, sommeljeed ja veinispetsialistid ELi turgudel hästi aru saavad.

    Vabatahtlikud sertifikaadid

    Tuntuim vabatahtlik naturaalse veini sertifikaat ELi turgudel on Vin Méthode Nature , mida haldab Prantsusmaa looduslike veinitootjate ühendus. Sertifitseerimine nõuab: mahepõllumajanduslikult või biodünaamiliselt kasvatatud viinamarju (sertifitseeritud), käsitsi koristamist, iseeneslikku kääritamist, kasutades ainult kohalikke pärme, ja veinivalmistamise ajal ei lisata sulfiti (võimalik lisada 'avec sulfites ajoutés' variandi puhul villimisel väikest lisamist). Seda sertifikaati omavad tootjad võivad kasutada oma etiketil Vin Méthode Nature logo – vabatahtlikku märki, mis annab märku määratletud standarditest kinnipidamisest.

    Ühendkuningriigi turul (asjakohane Brexiti järgselt eksportivate ELi tootjate jaoks) rakendavad organisatsioonid, sealhulgas RAW Wine ja mitmesugused looduslikud veinibaarid ja jaemüüjate ostjate kogukonnad, oma mitteametlikke standardeid. Need ei loo ELi märgistamiskohustusi, vaid annavad teavet ühenduse ootustele, mida Ühendkuningriigi ja ELi turgude ostjad kasutavad looduslike veinide kvaliteedi hindamiseks.

    Loodusliku veini pakendamise konventsioonid

    Loodusliku veinikogukonna pakendamistavad on arenenud ümber esteetika, mis annab märku autentsusest, käsitööst ja jätkusuutlikkusest – sageli vastupidiselt tavapärastele peene veini pakendamise normidele:

    • Kergemad pudelid: tootjad valivad aktiivselt väiksema kaaluga klaasi – sageli 350–420 g 750 ml kohta – jätkusuutlikkuse avalduseks, mis on kooskõlas kategooria väärtustega. Raske pudeli kui kvaliteedisignaali lükkavad paljud loodusliku veini tootjad ja ostjad tagasi

    • Minimaalne sildikujundus: käsitsi joonistatud sildid, tüpograafiliselt lihtsad kujundused ja lo-fi-trüki esteetika annavad märku oskusest ja sõltumatusest. Keerulised reljeefsed sildid, raske foolium või keerulised kaunistussüsteemid on loodusliku veini segmendis haruldased

    • Lamedapõhjalised pudelid: mõned naturaalse veini tootjad ja kaubamärgid on materjali vähendamise signaalina kasutusele võtnud lamedapõhjalised (ilma puntita) pudelid, kuigi traditsioonilist punti kasutatakse laialdaselt.

    • Merevaik või antiikroheline klaas: mõned tootjad kasutavad seda UV-kaitseks – see on asjakohane veinide puhul, mis ei sisalda või sisaldavad minimaalselt sulfiteid, mis on valguse poolt põhjustatud oksüdeerumisele vastuvõtlikumad.

    Orgaanilise ja naturaalse veiniklaasi pakend ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend 02.jpg

    5. Biodünaamiline vein: Demeteri ja Biodyvini sertifikaat

    Biodünaamilist veini sertifitseerivad ELi turgudel kaks peamist asutust: Demeter International (tegutseb riiklike Demeteri organisatsioonide kaudu Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Austrias ja teistes ELi liikmesriikides) ja Biodyvin (Prantsusmaa assotsiatsioon, mis hõlmab umbes 130 veinimõisa Prantsusmaal ja teistes Euroopa riikides).

    Demeteri biodünaamiline sertifikaat nõuab:

    • Viinamarjaistanduse ELi mahepõllumajanduslik sertifikaat

    • Biodünaamiliste põllumajandustavade järgimine (biodünaamiliste preparaatide kasutamine, biodünaamilise kalendri põhimõtete järgimine, spetsiifiline mullahooldus)

    • Veinivalmistamise tavad on Demeteri lubatud ainete loetelus, mis on mitmes mõttes piiravam kui ELi maheveinivalmistamine – eelkõige madalam maksimaalne sulfitisisaldus

    Pakendamiseks: Demeter ei nõua konkreetseid pudelite kaalu, kuju ega materjale. Pakend peab vastama toiduga kokkupuutumise nõuetele vastavuse nõuetele ja EL mahemärgistuse nõuetele (kuna Demeteri sertifikaat eeldab mahepõllumajanduslikku sertifikaati). Demeteri logo võib etiketil olla koos ELi mahelehtede logo ja sertifitseeriva kontrolliasutuse koodiga.

    Biodyvini sertifikaat eeldab biodünaamilist viinamarjakasvatust ja minimaalse sekkumisega veinivalmistamist. Biodyvini liikmed on valdavalt Alsace'is, Loire'i orus, Burgundias ja Rhône'is ning nende pakend peegeldab tavaliselt nende piirkondade tavapärast peent veiniesteetikat – raskemad Burgundia või Bordeaux’ pudelikujud, traditsioonilised korgist sulgurid –, mitte aga filosoofilisest kattumisest hoolimata loodusliku veinikogukonna kerget esteetikat.

    6. Mahe- ja loodusliku veini klaaspudeli tehnilised andmed

    Orgaanilise ja naturaalse veini puhul kasutatakse standardseid ELi veinipudelite kujusid – Bordeaux (sirged küljed, silmapaistvad õlad), Burgundia (kaldus õlad, laiem keha), Alsace/Riesling (kõrge, kitsas, flöödikujuline) ja Rhône (Bordeaux ja Burgundia vahel). Kujuvaliku aluseks on veinipiirkonna tava ja brändi esteetika, mitte orgaanilise või loodusliku sertifitseerimise nõuded.

    Kaalutlused kategooriate kaupa

    Veini kategooria

    Tavaline pudeli kaaluvahemik (750 ml)

    Märkmed

    Tavaline esmaklassiline vein

    500–900 g+

    Raskemad pudelid annavad tavapärasel turul lisatasu; mõned super-premium pudelid kaaluvad üle 1 kg

    Orgaaniline vein (laias laastus)

    350-600 g

    Mahepõllumajandusliku sertifikaadi kaalumismandaat puudub; tootjaväärtused on väga erinevad

    Looduslik vein

    330-450 g

    Tugev kogukonna eelistus kergele; rasked pudelid on vastuolus looduslike veiniväärtustega

    Biodünaamiline vein (Demeter/Biodyvin)

    400-650 g

    Järgib sageli piirkondlikke tavasid (Burgundia kujundid kipuvad olema raskemad); säästvusväärtused on olemas, kuid vähem ettekirjutavad kui looduslik vein

    Tootjatele, kes lähevad üle tavapäraselt mahe- või naturaalsele veinile, on pudeli kaalu otsus oluline signaal kaubandusostjatele ja tarbijatele. Spetsialiseerunud ostjad märgivad sageli ebakõlana raske tavapärase pudeli säilitamist ja veini looduslikuks muutmist. Üksikasjalikud juhised kergklaasi inseneri- ja katsestandardite kohta leiate meie juhendist Kerged klaasist joogipudelid: projekteerimine ja testimine.

    7. Sulgemise valik: kork, kroonkork ja muud vormingud

    Mahepõllumajanduslike ja looduslike veinide sulgemise valik hõlmab nii tehnilisi kui ka kogukonna signaaliga seotud kaalutlusi, mis on keerulisemad kui tavapärase veini puhul.

    Looduslik kork

    Naturaalne kork jääb ELi turgudel domineerivaks mahe- ja naturaalveinide jaoks ning esmaklassiliste väljendite puhul on see oodatud formaat. Naturaalset korki kasutavad naturaalse veini tootjad pärinevad tavaliselt mõisatest, kus korgikoristus on sertifitseeritud jätkusuutlikult. DIAM tehnilisi korke, mis on valmistatud granuleeritud looduslikust korgist, millest on eemaldatud aroomiekstraktandid, kasutavad naturaalse veini tootjad laialdaselt alternatiivina, mis välistab TCA (korgi lõhna) riski, säilitades samal ajal korgisulguri tajumisväärtuse. Veini- ja joogisulguritüüpide ning nende tehniliste omaduste kohta juhiste saamiseks vaadake meie juhendit pudeli sulgemise tüübid.

    Crown Cap

    Kroonkorki (sama vormingut, mida kasutatakse õlle puhul) kasutab märkimisväärne osa naturaalseid veinitootjaid, peamiselt peetillantlike stiilide puhul, kuid üha enam ka madala sulfitisisaldusega gaseerimata veinide puhul, kus kroonkorgi tihendi lihtsus ja usaldusväärsus vähendab oksüdatsiooniriski villimisel. Kroonkork kannab ka looduslikus veinimaailmas kogukonna signaali – seda seostatakse käsitöötootmise ja käsitööliste kavatsustega. Kroonkorgi sulgemiseks mõeldud pudelid vajavad tavalist kroonviimistlust (tavaliselt 26 mm läbimõõt veinirakenduste puhul – kinnitage oma klaasitarnijaga).

    Šampanjakork ja Muselet

    Premium-formaadis petillantlike naturaalveinide puhul kasutatakse kroonkorgi asemel šampanja stiilis seenekorki koos traatpuuriga (muselet). Selleks on vaja šampanja-tüüpi viimistlusega pudelit – laiema kaelaprofiiliga kui tavalisel gaseerimata veinipudelil. Enne tellimuse esitamist veenduge, et pudeli spetsifikatsioon sisaldab ettenähtud sulguri jaoks õiget kaela viimistlust.

    Muud sulgemised

    Mõned naturaalse veinitootjad kasutavad prestiiži väljendamiseks vahaga kastetud sulgureid (vaha kandmine korgile, et luua tihendatud dekoratiivne viimistlus). Keeratavad korgid on Euroopa looduslike veinide kogukonnas vähem levinud kui tavalises Uue Maailma veinis, kuigi mõned tootjad kasutavad neid ja need sobivad toiduohutuse seisukohast täielikult mahe- ja loodusliku veiniga. Klaaskorke (Vino-Lok tüüpi) kasutavad vähesed tootjad esmaklassilises otsas.

    Orgaanilise ja loodusliku veiniklaasi pakend ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend 03.jpg

    8. Pétillant Naturel: nõuded survekindlale klaasile

    Pétillant naturel (tavaliselt lühendatult pét-nat) on naturaalne vahuvein, mis on toodetud méthode ancestrale abil – vein villitakse enne esmase käärimise lõppemist ja käärimine jätkub suletud pudelis, tekitades loomulikku karboniseerumist. Selle protsessi tulemuseks on veinid, mille karbonisatsioonitase on tavaliselt vahemikus 1,5–3 baari, mis on madalam kui šampanjal (umbes 6 baari), kuid oluliselt üle nulli.

    Tavalised gaseerimata veinipudelid ei ole ette nähtud siserõhu jaoks ja neid ei tohi kasutada pét-nati jaoks. Sobimatu pudeli kasutamine tekitab pudeli rikke ohu ladustamise ajal – eriti toatemperatuuril või kõrgemal –, mis kujutab endast ohtu lao- ja jaemüügikeskkonnas.

    Pét-Nati pudeli spetsifikatsioon

    • Rõhu reiting: pudel peab vastama vähemalt maksimaalsele karboniseerimisrõhule, mida teie vein tekitab. Kinnitage oma veinivalmistajaga eeldatav rõhk – kindla jääksuhkru tasemega veini lõppkäärimine tekitab arvutatava CO₂ rõhu. Pudelid tuleks hinnata ohutusvaruga, mis ületab eeldatavat maksimumi (tavaliselt 2 korda nimirõhku)

    • Klaasi paksus: surveanumaga pudelite põhjas ja seintes kasutatakse raskemat klaasi kui tavaliste gaseerimata veini pudelite puhul; see suurendab pudeli kaalu, mida tuleks spetsifikatsioonis arvesse võtta

    • Toru sügavus: sügav punt on rõhuga pudelite standardvarustuses, kuna see tagab konstruktsiooni tugevuse ja jaotab siserõhu ühtlasemalt

    • Kaela viimistlus: kroonkork (26 mm) on pét-nati standard; kui kasutate šampanjakorki ja museletti, peab kael olema šampanjaprofiiliga

    Kuna pét-nat on loodusliku veini kategooria, millel on tugevad kogukonnaväärtused kergete pakendite ümber, on rõhuga klaasi (mis lisab kaalu) ohutusnõude ja kergemate pudelite loomuliku veini eelistuse vahel omane pinge. Resolutsioon on täpsustada minimaalne ohutu rõhk, selle asemel, et spetsifikatsiooni üle töötada – 4 baarile määratud pudel katab ohutult enamiku pét-nat karbonisatsioonitasemeid, ilma et oleks vaja kasutada šampanja jaoks kasutatavat raskemat klaasi (arvuga 9+ baari).

    9. Praktiline kontrollnimekiri orgaanilise ja naturaalse veiniklaasi pakendamiseks

    Enne pudeli spetsifikatsiooni viimistlemist

    • ☐ Kinnitage veinikategooria: orgaaniline (sertifitseeritud), looduslik (sertifitseerimata või vabatahtlik), biodünaamiline (Demeter/Biodyvin) või pét-nat – igaühel on erinev pakendamise mõju

    • ☐ Pét-nat: kinnitage veinivalmistajaga eeldatav sisemine karboniseerimisrõhk; määrake rõhuga pudel koos sobiva ohutusvaruga

    • ☐ Naturaalse veini puhul: kinnitage tootja eelistatud pudeli kaaluvahemik – kergete näitajatega plii (350–420 g 750 ml kohta), kui tootja ei ole teisiti määranud

    • ☐ Kinnitage sulgemistüüp: kroonkork (26 mm viimistlus), naturaalne kork (standardne veiniviimistlus), DIAM või tehniline kork, šampanjakork (vajalik šampanja viimistlus)

    • ☐ Kinnitage klaasi värv: standardroheline, antiikroheline, merevaigukollane või läbipaistev – naturaalse, minimaalse sulfitisisaldusega veini puhul kaaluge UV-kaitsega klaasivärvi

    Sildipaneeli planeerimine

    • ☐ Maheveinide puhul: planeerige sildipaneel, et samale vaateväljale mahuks ELi mahepõllumajanduslike lehtede logo (vähemalt 9 mm laius), kontrolliasutuse kood ja põllumajandusliku päritolu tähis

    • ☐ Kõik EL-i veinid alates 2023. aasta detsembrist: planeerige etiketi paneel, mis mahutab kas täieliku toitumistabeli või skannitava QR-koodi (vähemalt umbes 1,5 cm × 1,5 cm, takistusteta)

    • ☐ Biodünaamilise veini puhul: planeerige ruumi nii ELi mahelogo kui ka Demeteri või Biodyvini sertifikaadimärgi jaoks

    • ☐ Vin Méthode Nature'i sertifitseeritud veini puhul: planeerige koht Vin Méthode Nature'i logole koos standardsete kohustuslike elementidega

    • ☐ Veenduge, et QR-koodi asukoht ei langeks pudeli suure kumerusega osale, kus skaneerimine võib olla ebausaldusväärne

    Vastavuse dokumentatsioon

    • ☐ Taotlege klaasitarnijalt vastavusdeklaratsiooni, mis viitab määrusele (EÜ) 1935/2004 (sama nõue, mis kõigil ELi veiniklaasidel)

    • ☐ Taotlege REACHi SVHC deklaratsiooni – eriti oluline, kui pudelites kasutatakse dekoratiivset emaili või spetsiaalseid värvaineid

    • ☐ Mahetootjad: veenduge, et klaaspakend ei sisalda määrusega 2018/848 keelatud aineid – standardne lubja-naatriumklaas vastab sellele probleemile.

    • ☐ Pét-nat: taotlege klaasi tarnijalt rõhuklassi sertifikaati, mis kinnitab, et pudel vastab teie määratud maksimaalsele karboniseerimisrõhule

    ELi turumärgistuse vastavus

    • ☐ Veenduge, et ELi mahelehtede logo, kontrolliasutuse kood ja põllumajandusliku päritolu tähis oleksid kinnitatud visuaalses väljas ja värvivormingus (vajadusel).

    • ☐ Kinnitage toitumisalase teabe lähenemisviis – täielik tabel etiketil või energiasisaldus etiketil koos QR-koodiga e-sildile

    • ☐ Kinnitage, et koostisosade loend on saadaval e-märgise või etiketil paigutamise jaoks

    • ☐ Väljastpoolt ELi pärit maheveinitootjad: enne ELi mahepõllumajandusliku lehtede logo kasutamist kinnitage oma sertifitseerimisasutuse ja ELi mahepõllumajanduslike nõuete samaväärsust.

    KKK

    Kas ma saan kasutada oma veini etiketil ELi mahelehtede logo, kui mu viinamarjad on sertifitseeritud mahepõllumajanduslikult, kuid minu veinitehas ei asu ELis?

    Jah, teatud tingimustel. EL-i määrus 2018/848 lubab EL-i mahelogo kasutamist importtoodetel, mis vastavad EL-i samaväärsetele mahepõllumajanduslikele tootmisstandarditele ja on sertifitseeritud vastava kolmanda riigi mahepõllumajandusliku samaväärsuse kontrolliasutuse poolt. Väljastpoolt ELi asuvate veinitootjate puhul on selleks vajalik: teie riigi EL-i Komisjoni tunnustatud kontrolliasutuse sertifikaat, mis hõlmab nii viinamarjakasvatust kui ka veinivalmistamist; ELis registreeritud importija või etiketil tuvastatav volitatud esindaja; ja õige põllumajandusliku päritolunimetuse kasutamine ('ELi-väline põllumajandus', kui kõik viinamarjad on pärit väljastpoolt ELi). Kui teie sertifitseerimisasutus ei ole ELi heakskiidetud samaväärsuse nimekirjas, ei tohi te kasutada ELi mahepõllumajanduslike lehtede logo – märgistusel võivad olla teie riikliku süsteemi alternatiivsed mahelogod, kuid ELi mahelogo on reserveeritud nõuetele vastavatele sertifitseeritud toodetele.

    Minu naturaalne vein on petillant naturel – millist pudeli ja sulguri spetsifikatsiooni ma vajan ohutuks gaseeritud villimiseks?

    Pét-nat veinid nõuavad rõhuklaasi – gaseeritud veini puhul ei tohi kasutada tavalisi gaseerimata veinipudeleid. Kinnitage oma veinivalmistajaga oma veini eeldatav maksimaalne sisemine karboniseerimisrõhk (tulenevalt jääksuhkru tasemest villimisel ja eeldataval käärimise lõppemisel). Määrake minimaalseks ohutusvaruks pudel, mille rõhk on vähemalt kaks korda suurem. Enamiku pét-nat veinide jaoks sobib pudel, mille mahuks on 4–5 baari; see on oluliselt kergem ja õhem kui šampanjaklaas (hinnaga 9+ baari), mis väldib tarbetut raskust. Standardsulgur on kroonkork (26 mm viimistlus), mille klaastarnija peab kinnitama, et see sobib teie pudelikaela viimistlusega. Kui eelistate esitlemiseks šampanja-tüüpi korki ja museletit, määrake šampanjaprofiiliga kaela viimistlus ja kinnitage oma klaasitarnijaga, et pudel vastab selle sulguritüübiga teie eeldatavale rõhuvahemikule.

    Kas naturaalsele veinile on olemas ametlik EL-i sertifikaat ja kuidas peaksin oma veini märgistama, kui tootan naturaalse veini standardite järgi?

    Praegu ei ole loodusliku veini jaoks ametlikku ELi juriidilist määratlust ega sertifikaati. Mõiste ei ole ELi veiniseaduste kohaselt kaitstud nimetus ja iga tootja võib seda kasutada deskriptorina. Kõige usaldusväärsem kolmanda osapoole sertifikaat looduslike veinitootjate jaoks ELi turgudel on Vin Méthode Nature, mis nõuab mahepõllumajanduslikult või biodünaamiliselt sertifitseeritud viinamarju, käsitsi korjamist, omamaist pärmi kääritamist ja sulfitilisandite piiranguid. Kui teil on Vin Méthode Nature sertifikaat, võib teie sildile ilmuda seotud logo. Kui teie vein on lisaks mahesertifikaadiga, peab olema ka EL mahelehe logo ja kontrolliasutuse kood. Ilma ametliku sertifikaadita on 'loodusliku veini' kasutamine deskriptorina seaduslikult lubatud, kuid see ei hõlma kolmanda osapoole kontrolli – spetsialiseerunud kaubandusturg kasutab üha enam vabatahtlikke sertifikaate, et eristada tõeliselt looduslikke veine veinidest, kasutades seda terminit lõdvalt.

    Milliseid muudatusi tegi ELi määrus 2021/2117 veini märgistamises, mis mõjutavad pudelite ja etikettide spetsifikatsioone?

    EL-i määrus 2021/2117 kehtestas ELis müüdava veini jaoks kohustuslikud koostisosade loetelud ja toitumisalased teabed, kusjuures need nõuded kehtivad alates 8. detsembrist 2023. Veini etiketid peavad nüüd sisaldama kas täielikku koostisosade loetelu ja toitumisalase teabe tabelit füüsilisel etiketil või märgistusel energiasisaldust koos täieliku teabega, millele on juurdepääs QR-koodi kaudu. QR-koodi valik nõuab minimaalselt umbes 1,5 cm × 1,5 cm suurust prinditavat ala, mis asetatakse kohta, kus seda saab skannida, ilma et see takistaks sildi kõverust või kattuvaid kujunduselemente. Mahepõllumajanduslike veinide etikettide puhul, mis peavad lisaks kandma ELi mahelehtede logo (laius vähemalt 9 mm), kontrolliasutuse koodi ja põllumajandusliku päritolu tähist, on kogu kohustuslik elemendi ruuminõue oluline. Enne pudeli ja etiketi kujunduse viimistlemist kaardistage kõik kohustuslikud elemendid etiketipaneelile – orgaaniline logo + kontrollkood + päritolunimetus + QR-kood + standardsed veini kohustuslikud elemendid –, et kinnitada, et kõik sobivad loetavust kahjustamata. Väga väikeste sildipaneelide või ulatusliku dekoratiivse kattega pudelid võivad nõuda vastavuse saavutamiseks sildi ümberkujundamist või suuremat sildipaneeli spetsifikatsiooni.

    Orgaanilise ja naturaalse veiniklaasi pakend ELi sertifitseerimisnõuded ja pudeli spetsifikatsiooni juhend 01.jpg

    Teie orgaanilise või naturaalse veini etiketil on konkreetsed nõuded – veendume, et teie pudeli spetsifikatsioon neid toetab

    Maheveinide etiketid peavad sisaldama ELi mahelehtede logo, kontrolliasutuse koodi, põllumajandusliku päritolu tähist ja alates 2023. aasta detsembrist toitumisalast QR-koodi – seda kõike etiketipaneelil, mille mõõtmed on fikseeritud pudeli geomeetriaga. Naturaalse veini tootjatel, kes valivad heledamad pudelid, kroonkorgisulgurid või pét-nat-surveklaasid, on täiendavad spetsifikatsiooniotsused. Pudeli spetsifikatsiooni esmakordne õigeks saamine tähendab, et sildi ümberkujundust, tööriistade ümbertöötamist ega vastavuse üllatusi ELi piiril ei toimu.

    Kui jagate -ga oma veinikategooriat (orgaaniline, looduslik, biodünaamiline, pét-nat), sertifitseerimisstaatust ja sihite EL-i turge HUIHE , saame:

    • Soovitage pudeli kaalu, kuju ja sulguri viimistlust, mis on kooskõlas teie kategooria tavade ja sihtturu ostjate ootustega

    • Veenduge, et teie pudeli sildipaneelil oleks ELi mahelogo (vähemalt 9 mm laius), QR-kood ja kõik muud kohustuslikud elemendid ilma tunglemiseta.

    • Esitage vastavusdeklaratsioon, REACH-määruse SVHC deklaratsioon ja – pét-nati puhul – rõhuklassi sertifikaat, mida teie importija ja ELi turujärelevalve võivad nõuda

    • Andke nõu kerge klaasi spetsifikatsioonide kohta, mis sobivad loodusliku veinikogukonna eelistustega ja ühilduvad teie jätkusuutliku positsioneerimisega

    Saatke meile oma veinikategooria ja sertifikaadi üksikasjad   |   max@huihepackaging.com

    Viited

    Seotud blogid

    Seotud tooted

    50 ml 100 ml veiniproovi tuubi kaanega klaasviaalid
    50 ml 100 ml veiniproovi tuubi kaanega klaasviaalid
    Antiikroheline 750 ml Bordolese Elite veiniklaaspudel
    Antiikroheline 750 ml Bordolese Elite veiniklaaspudel
    175 ml 375 ml poolpudeliga rohelise klaasiga Bordeaux veinipudel hulgimüük
    175 ml 375 ml poolpudeliga rohelise klaasiga Bordeaux veinipudel hulgimüük
    Lahtiselt 375 ml roheline pika kaelaga kroonviimistlusega klaasist sädelev õunasiidri pudel
    Lahtiselt 375 ml roheline pika kaelaga kroonviimistlusega klaasist sädelev õunasiidri pudel
    750 ml tumeroheline kaarduv klaassiidri pudel kroonkorgiga
    750 ml tumeroheline kaarduv klaassiidri pudel kroonkorgiga
    Unikaalne 750 ml koobaltsinise klaasi viina veinijoogipudeli tarnija
    Unikaalne 750 ml koobaltsinise klaasi viina veinijoogipudeli tarnija
    Kohandatud etiketiga kruvitava ülaosaga veiniklaaspudel koos taandega
    Kohandatud etiketiga kruvitava ülaosaga veiniklaaspudel koos taandega
    Traditsiooniline 750 ml Claret veiniklaaspudel pabersildiga
    Traditsiooniline 750 ml Claret veiniklaaspudel pabersildiga
     Keeratava otsaga lühikese kaelaga 500 ml värskendav veiniklaaspudel
    Keeratava otsaga lühikese kaelaga 500 ml värskendav veiniklaaspudel
    Punted Personalized Label 750 ml Burgundia veiniklaasist pudel
    Punted Personalized Label 750 ml Burgundia veiniklaasist pudel
    Hock Reini Rieslingi oliivirohelised korgiga veiniklaaspudelid
    Hock Reini Rieslingi oliivirohelised korgiga veiniklaaspudelid
    Kohandatud etikett tumedat värvi Bordolese Conica veiniklaasist pudel
    Kohandatud etikett tumedat värvi Bordolese Conica veiniklaasist pudel
    75 CL kõrge ümmargune kerge Bordeaux veiniklaasist pudel
    75 CL kõrge ümmargune kerge Bordeaux veiniklaasist pudel
    Lõuna-Aafrika nr 5 sildiga punase veini klaaspudel
    Lõuna-Aafrika nr 5 sildiga punase veini klaaspudel
    Longneck 75cl Olive Green Bordolese keskmise punase veini klaaspudel
    Longneck 75cl Olive Green Bordolese keskmise punase veini klaaspudel
    200 ml 375 ml 500 ml väikesed korgiga Eisweini jääveini klaaspudelid
    200 ml 375 ml 500 ml väikesed korgiga Eisweini jääveini klaaspudelid
    Magustoidu jääveini klaaspudel
    Magustoidu jääveini klaaspudel
    Tumerohelised merevaiguvärvi klaasist veinipudelid
    Tumerohelised merevaiguvärvi klaasist veinipudelid
    750 ml tühi roheline merevaigukorgiga Bordeaux punase veini pudel
    750 ml tühi roheline merevaigukorgiga Bordeaux punase veini pudel
    Kruviga korgist ülemine pruun roheline Burgundia veiniklaasist pudel
    Kruviga korgist ülemine pruun roheline Burgundia veiniklaasist pudel

    VÕTA ÜHENDUST

     Xuzhou Huihe International Trade Co., LTD
     TELEFON: +86- 15905200547
      EMAIL:  max@huihepackaging.com
     WHATSAPP:  +86 18168787979
     
    Laos: MOQ 6000 | Kohandatud ja kaunistus: MOQ 10 000

    Destilleeritud piirituse pudelid

    Kääritatud veinipudelid

    Segatud alkoholipudelid

    Joogiklaaspudelid

    Sulgurid ja karbid

    Jäta sõnum
    Xuzhou Huihe rahvusvaheline peamiselt tegeleb © 2026 - KÕIK ÕIGUSED reserveeritud  Saidikaart | Privaatsuspoliitika | Toimetuse meeskond